Puck 06 sierpnia

lip 8, 2023 | 1 komentarz

Do Brata Kapitana
Mesy Krajowej
 do Rady Siedmiu
Mesy Kaprów Polskich
Tradycyjnie w Pucku na początku sierpnia organizowane jest święto miasta pt. Pucki Dzień Kapra”. Tradycyjnie  od kilku lat organizuję część żeglarską święta, w tym roku z okazji 675 lecia istnienia miasta Pucka, 45 rocznicy żeglowania kpt. Jerzego Radomskiego na “Czarnym Diamencie” po morzach i oceanach i 40 -lecia szkutnictwa Aleksandra Celarka. W ramach festynu odbędzie się też zlot łodzi tradycyjnych “Kaszubskie korabie” pod patronatem  Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego.
Władze Miasta Pucka przyznały w tym roku trzeci Honorowy Tytuł Kapra Miasta Pucka kpt. Ziemowitowi Barańskiemu, który zostanie wręczony podczas Dnia Kapra w obecności przybyłej na imprezę  kpt. Joanny Pajkowskiej – Honorowej Kaperki Miasta Pucka.
Proponuję, by Mesa Kaprów Polskich wzięła udział w tegorocznym Puckim Dniu Kapra jako współorganizator imprezy
W części oficjalnej przyznane zostaną wyróżnienia kpt. Jerzemu Radomskiemu z okazji jego jubileuszu, oraz kpt. Aleksandrowi Celarkowi za krzewienie  od 40 lat tradycji żeglarskich, szkutniczych i kaszubskich nad zatoką Pucką i Gdańską.
Na jubileusz 45 -lecia żeglowania Brata Jerzego Radomskiego zaproszeni zostaną również przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Ligi Morskiej.
 W załączeniu przesyłam projekt programu  imprezy, wierząc, iż moja propozycja zostanie przyjęta przychylnie przez Brata Kapitana i  Radę Siedmiu.
Ooooooorrrrrrrzzzzzzzaaaaaaa!
Brat Andrzej Dębiec#116
Z ramienia MKP nasze Bractwo reprezentuje i przejmuje odpowiedzialność imć Kanclerz Kapituły Chwały Mórz Brat Wiesław Dumkiewicz. Współpracuje Bosman MKP Ziemowit Barański
 program tutaj:       Puck 06-08-2023

1 komentarz

Wyślij komentarz