III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

lip 4, 2022 | 0 komentarzy

W weekend 25-26 czerwca odbyły się III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie im. inż. Tadeusza Wendy. W zorganizowanych w Gdyni regatach ścigało się blisko 100 żeglarzy z 10 państw. Najlepsze w regatach okazały się załogi z Czech i Niemiec.

Chociaż Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie odbywają się zaledwie od dwóch lat, w zmaganiach wystartowała rekordowa liczba osiemnastu załóg z dziesięciu państw z całego świata.

W grupie amatorskiej zwyciężyła ekipa z Niemiec, pod dowództwem Jungi Mesy Lubelskiej, Roberta Kamińskiego, w składzie: Robert Kamiński, Jerzy Majkowski, Eugeniusz Zachski, Bruno Kamiński i Zygmund Zander (Polish International Yacht Club Korsarze Żeglarska Brać).

Podczas zakończenia mistrzostw organizatorzy przyznali osobne trofea dla najmłodszego i najstarszego uczestnika regat. Otrzymali je, odpowiednio, syn Jungi Roberta, Bruno Kamiński, oraz nasz drogi Brat Andrzej Kacała „Wąsal” #97. Brat Kacała otrzymał również Puchar Fair Play, przyznawany przez Polski Komitet Olimpijski.

Szczegółowe informacje na temat regat i zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród można znaleźć poniżej:

tutaj

do obejrzenia

sprawdź film

0 komentarzy

Wyślij komentarz