Brat Kosmos raportuje:

lip 6, 2023 | 0 komentarzy

Podczas posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Żeglarskiego z dnia 11.01.2023r, Brat Arkadiusz Wąsik, aka Kosmos został powołany do Zarządu ŚZŻ gdzie będzie odpowiadał za organizację rejsów morskich oraz szkolenia morskie. Oprócz tego Brat Kosmos został przewodniczącym Koła Kapitanów “ŚLĄSK” przy Śląskim Związku Żeglarskim. Zaowocowało to następnymi ważnymi dla Bractwa działaniami.

Prowadząc rejs w rejonie morza Karaibskiego na trasie St.Maarten – British Virgin Islands – St.Maarten Brat Kosmos skontaktował się z kol. Zbigniewem Turkiewiczem na stałe mieszkającym w Mississauga w Kanadzie. Jest to człowiek, który co trzy lata organizuje zlot Polskich jachtów na BVI śladami działalności kpt. Władysława Wagnera. Dzięki informacjom pozyskanym od Zbigniewa Turkiewicza dopłynął do Zatoki Trellis Bay 1 na Beef Island gdzie spotkał się z Epharaim Penn, który jest synem wspólnika Wagnera. Epharaim Penn jest jednym z v-przewodniczących Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.  Głównym zadaniem było ustalenie umiejscowienia tablicy poświęconej Wagnerowi, która po renowacji przez Polonię Amerykańską ma być ponownie odsłonięta na Beef Island podczas przyszłorocznego zlotu.

Przebieg Zlotu Wagner Sailing Rally 2024: 24 stycznia 2024 przywitanie Załóg uczestniczących w Zlocie, Uroczyste otwarcie Zlotu z podniesieniem flag Wielkiej Brytanii, BVI i Polski z hymnami. Odsłonięcie tablicy, przemówienia, koncert, występy zespołów muzycznych, tańce hulanki, swawole. Nazajutrz, 25 stycznia Żeglarska msza na brzegu morza, zawody sportowe, sympozjum n/t Wagnera, a wieczorem Full Moon Party na brzegu Zatoki rozpoczynające się tradycyjnie Polonezem tańczonym przez wszystkich uczestników Zlotu. 26 stycznia rano parada jachtów i salut dla żaglowca Fryderyk Chopin, następnie cała flota zlotowa przepływamy na wyspę Jost van Dyke, gdzie będzie zakończenie Zlotu i w ramach koncertu pożegnalnego “Keja na 50 gitar”. Chciałbym o ile to możliwe zainteresować tematem jak najszersze grono Braci. Oczywiście będę pomocny w organizacji jachtów dla Braci, którzy ze swoimi załogami chcieli by wziąć udział w tym wydarzeniu.     Oorrrrzzzzzaaaaaa # 166 “KOSMOS”

Na Wyspach Dziewiczych – od lewej Epharaim Penn i Brat Kosmos

0 komentarzy

Wyślij komentarz