Brat Piotrowski na szlaku

Great Loop Polonia w USA zakończone.

Drodzy Bracia,

Załaczam do obejrzenia i wykorzystania dwa filmy (linki do nich) dotyczące zakończonej w listopadzie 2016, a zorganizowanej przez Brata Andrzeja Piotrowskiego # 69, ponad dwuletniej wyprawy podczas której z powodzeniem poszukiwał historycznych i aktualnych dowodów działalności Polaków amerykańskich dla dobra Stanów Zjednoczonych. Wyprawa odbyła się na pokładach jachtów żaglowych:  “KAPITAN WAGNER”  i “KAPITAN WAGNER II”


mapWyprawa żeglarska po Stanach Zjednoczonych pod nazwą Great Loop Polonia wyruszyła już w drogę. Ma ona na celu poszukiwanie śladów Polaków, którzy położyli wielkie zasługi dla powstania, obrony i budowy Stanów Zjednoczonych i stali się tamtejszymi bohaterami narodowymi. Kilku z nich jest ogólnie znanych, również w Polsce, i powszechnie honorowanych – jak np. Pułaski i Kościuszko. Ale bylo ich dużo, dużo więcej, o nich wiadomo już mniej, a z całą pewnością są też tacy, o których nie wiadomo jeszcze nic.

Nasz Brat Andrzej Piotrowski (69) to de facto Amerykanin polskiego pochodzenia, który uważa się zupełnie słusznie za pełnoprawnego obywatela USA. Znany ze swoich historycznych zainteresowań – dostrzegł lukę w tej dziedzinie wiedzy i postanowił jej zaradzić. Taka jest geneza obecnej wyprawy.

Zobacz więcej…


http://greatlooppolonia.wordpress.com/