Bracia i Jungowie mili,                                                                                     

przesyłam kilka ważnych informacji związanych ściśle

z wiosennym Zafarrancho Mesy Kaprów Polskich 2019.

Spotykamy się w kaperskim porcie PUCK w Harcerskim Ośrodku Morskim Związku Harcerstwa Polskiego, ul. Żeglarzy 1,   84-100 Puck,

tel. (058) 673 21 50 lub 502-674-698  hom@hompuck.org.

 

W tym roku będą to w istocie dwa Zafarrancha następujące jedno po drugim. Zaf-Spotkanie (?) Mesy Gdańskiej oraz Zafarrancho Krajowe, zorganizowane wspólnie aby umożliwić Braciom  – stosownie do czasu i możliwości – udział w jednym z nich lub w obu.

W piątek 29.03.2019 będzie Zafarrancho Mesy Gdańskiej na które mesa ta zaprasza Braci i Jungów z innych Mes jako miłych gości.

W sobotę 30.03.2019 rozpoczyna się Zafarrancho Krajowe i po jego zakończeniu w Pucku niedzielnym śniadaniem planowana jest wycieczka dla wszystkich chętnych do Helu zawierająca rozmaite atrakcje.

Koszt jednego noclegu w HOM – Puck to 50 zł.  Bracia i Jungowie oraz Branki którzy przyjadą w piątek 29 Marca 2019  na spotkanie Mesy Gdańskiej płacą za nocleg 50 zł + 1,50 zł taksy klimatycznej dla miasta Puck od osoby.  Ci którzy przyjadą na Wiosenne Zafarrancho Krajowe płacą  za jeden nocleg 50 zł + 1,50 zł taksy klimatycznej, te opłaty każdy przyjeżdżający opłaca sam w Recepcji HOM-Puck przy zameldowaniu.

Również opłata za udział w spotkaniach jest zróżnicowana. Chętni spotkanie Mesy Gdańskiej płacą po 45 zł od osoby,  a przyjeżdżający na Wiosenne Zafarrancho Krajowe płacą po 75 zł od osoby. Z uwagi na nowe przepisy księgowe osoby przyjeżdżające na cały czas pobytu (oba spotkania) powinni opłatę za uczestnictwo przekazać przy pomocy dwóch oddzielnych przekazów.

Właściwą opłatę za swój udział  należy wnosić na Konto Bractwa Wybrzeża w mBank numer.

56 1140 2004 0000 3902 7757 9061

w nieprzekraczalnym terminie do 10-tego marca podając swoją Cyfrę, własne Imię i Nazwisko, oraz liczbę swoich gości (Branki + goście) oraz odpowiedni wyróżnik:  G (-dańskie)        K (-rajowe).

Ważna uwaga i prośba. Wobec bardzo wielu możliwych indywidualnych opcji tych wpłat, które mogą niepotrzebnie komplikować księgowanie i znacznie utrudniać nam właściwą organizację, uprasza się każdego z Braci o jego własny oddzielny przelew za oddzielne spotkanie – czyli nie komasowanie w jednym przelewie wielu opłat pochodzących od różnych Braci a jeszcze do tego dotyczących różnych wydarzeń. Jeżeli płacimy w imieniu lub zamiast, za innego Brata – należy po prostu zrobić dla niego  dodatkowe przelewy (lub przelew). Poświęcenie trochę swojego czasu i uwagi tej sprawie jest wyrazem należnej braterskiej współpracy z Braćmi organizatorami.

Rezerwacja zakwaterowania odbywa się telefonicznie na Nr telefonu  58 673 21 50 natomiast opłatę za nią dokonuje się osobiście  po przybyciu, w Recepcji HOM-Puck  przy zameldowaniu.

Dokładne informacje o programie podane zostaną tą samą drogą w terminie późniejszym.

Serdecznie pozdrawiam

Ryszard Lutosławski

# 56

Majordomus MKP