Promocja książki Brata Jerzego Radomskiego “Czarny Diament tnie oceany”

gru 4, 2017

Drodzy Bracia!

Szykuje się niezwykła uroczystość – promocja książki naszego Brata#149 kapitana Jerzego Radomskiego pt. “Czarny Diament” tnie oceany” – barwny opis najdłuższej wyprawy żeglarskiej w historii żeglarstwa polskiego do najpiękniejszych zakątków świata.Przyjeżdżają żeglarze, którzy uczestniczyli w wyprawie, przyjaciele, rodzina Kapitana, znani żeglarze. Uroczyste wodowanie książki wprost do toni Zatoki Puckiej odbędzie się z tarasu restauracji “Na molo” w Pucku

w sobotę 9 grudnia br. o godzinie 16.30.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

 

Powitanie gości przez Panią Hannę Pruchniewską – Burmistrz Miasta Pucka

Wodowanie książki przez matkę chrzestną Panią Burmistrz

Prezentacja książki przez Panią Dorotę Kobierowską – Dębiec – redaktor wydania

Mini prezentacja audiowizualna z wyprawy z gawędą kapitana

Spotkanie Kapitana z czytelnikami, podpisy dedykacje

Koncert pieśni morza

 

Po prezentacji i poczęstunku symboliczną lampką wina odbędzie się spotkanie towarzyskie z autorem książki.

Wydanie książki, oraz uroczystość jej wodowania podjęta została społecznym wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli, bezgotówkowo, stąd uprzejmie prosimy o korzystanie z bufetu we własnym zakresie. zakończenie uroczystości planujemy o godzinie 22.00.

Dojazd do Pucka i powrót do domu proponujemy wygodnym i estetycznym szynobusem ze stacji Gdynia Główna.

Dla gości z Gdańska proponujemy dojazd z Dworca Głównego SKM-ką odjeżdżającą o godz. 14.45 z przyjazdem do Gdyni o godz. 15.19. W kasie kupujemy bilet do Pucka na kolej regionalną tzw. szynobus, który odjeżdża z Gdyni Głównej o godz. 15.34 z przyjazdem do Pucka o godz. 16.08. Z dworca idziemy spacerkiem 15 minut w kierunku portu jachtowego i mijając spiżowego generała Mariusza Zaruskiego wypoczywającego na ławeczce, wchodzimy na molo spacerowe. Na jego końcu zobaczymy posadowioną na palach restaurację “Na molo”, skąd rozpościera się szeroki widok na Zatokę Pucką i Półwysep Helski.

Proponowane godziny powrotu szynobusem z Pucka : o godz. 17.52 z przesiadką w Gdyni i dojazdem do Gdańska o godz. 19.02. Następne połączenie o godz. 19.09 z przesiadką w Gdyni i dojazdem do Gdańska Głównego o godz. 20.35. Ostatni szynobus odjeżdża z Pucka o godzinie 21.50 ( przesiadka w Gdyni ) z dojazdem do Gdańska Głównego o godzinie 23.20.

Można też skorzystać z linii autobusów PKS nr. 650 wyjeżdżających spod Dworca Głównego w Gdyni w stronę Pucka.

Osobom, które zamierzają powrócić z uroczystości w dniu następnym, proponujemy skontaktować się w sprawie noclegu z pobliskim Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Pucku tel. 502 674 698.

 

Drodzy Bracia! Serdecznie zapraszamy wraz z gorącą prośbą o przybycie i wcześniejsze potwierdzenie obecności – tel. 669070557 lub bractwo1@op.pl.

 

Andrzej Dębiec#116              Dorota Kobierowskakapitan             Jerzy Radomski#149